Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer’in 2 Temmuz Madımak Katliamına ilişkin açıklaması

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer 2 Temmuz 1993’te gerçekleşen Sivas katliamının yıl dönümü dolayısıyla anma mesajı yayınladı. CHP’li Yüceer 35 insanımızın katledildiği Madımak katliamının üzerinden 26 yıl geçtiğini fakat acılarının ilk günkü gibi taze olduğunu belirtti.

CHP Tekirdağ milletvekili Candan Yüceer’in 2 Temmuz Madımak Katliamına ilişkin açıklaması
02 Temmuz 2019 - 20:45

Yüceer, “Yüreklerde Maraş’ın, Çorum’un acısı henüz tazeyken, o acılar öylece yüreklerimizin bir köşesinde duruyorken, 2 Temmuz 1993 günü barbarlık bir kez daha yüzünü gösterdi.”  dedi. Sivas katliamının tarihimizin en acı olaylarından biri olduğunun altını çizen Yüceer, “o gün sadece 35 can yanmadı, tüm insanlık yandı” dedi.

Yüceer yaşanan bu acı olayın faillerinin hala adaletin önüne çıkarılmamasının vicdanlarımızda büyük bir yaraya sebep olduğuna değindi. Yüceer mesajında, “ 26 yıl önce yaşanan katliamın failleri hala adaletin önüne çıkarılmadı, faillerin cezalandırılmaması tüm vicdanları sızlatıyor.” dedi. Madımak Katliamının aydınlatılmaması yaşanacak yeni acılara sebep olacaktır diyen Yüceer, ceza alması gerekenlerin kollanmaması gerektiğini vurguladı.

Madımak’ta katledilen insanların barış ve kardeşlik uğraşında olan insanlar olduğunu ifade eden Yüceer, kardeşlik ve barış için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. CHP’li Yüceer binlerce yıldır hoşgörü ve kardeşliğin hakim olduğu bu topraklarda iktidar uğruna hala kin ve nefret tohumları ekildiğini mesajında belirtti. Geçmişte yaşanan acılardan ders almamız gerektiğine değindi. Yüceer, bu toprakların adalet ve hoşgörü ile ilelebet kardeş olarak yaşaması özleminde olduklarını söyledi. Yüceer, “Madımak’ta hayatını kaybeden tüm canlara Allah’tan rahmet diliyor, hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum.” dedi.

Yüceer mesajında, dünyada hiçbir şeyin barış, kardeşlik ve hoşgörü kadar değerli değil dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli