Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Çevreyi Korudular Hediyeleri Kazandılar

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Ergene Belediyesi ortaklığında düzenlenen okullar arası “Atık Pil Toplama” kampanyası sona erdi.

Çevreyi Korudular Hediyeleri Kazandılar
22 Temmuz 2019 - 13:17

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin ilçe belediyeleri ile ortaklaşa yürüttüğü okullarda oluşan atık pillerin toplanmasına yönelik olarak başlattığı ‘Atık Pil Toplama” kampanyası dahilinde Ergene’de dereceye giren okullara hediyeleri teslim edildi.

Ergene ilçesinde başarıya ulaşan okullara ödüller taktim edilirken, 3. Grupta 1. Olan Ahmet Rıza İşbilen İlkokuluna Masa Tenisi, aynı grupta üçüncülüğe ulaşan Yeşiltepe İnönü İlkokuluna Satranç Takımı hediyeleri teslim edildi.

Düzenlenen kampanya hakkında konuşan Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “Ödüllü Atık Pil Toplama Kampanyası ile amacımız çocuklarımızın çevre bilincini güçlendirmek. Düzenlenen yarışmada dereceye giren okullarımızı tebrik ediyor, kampanyalarımıza destek vererek daha temiz, sağlıklı ve yaşanılabilir bir Ergene için mücadele eden tüm öğretmenlerimize ve öğrencilerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Atık Pillerin düzenli olarak toplanarak çevreye zarar vermesinin önlenmesi, öğrencilere çevre bilincinin aşılanması ve daha temiz bir çevreye kavuşmak amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin her yıl başlattığı bu kampanyaya Ergene Belediyesi düzenli olarak katılım sağlamaktadır.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli