Candan Yüceer: ‘Ergene’yi temizleyeceğiz diye ceplerini doldurdular’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer, Ergene Nehri ni temizlemek bahanesiyle ceplerini dolduranlar olduğunu açıkladı.

13 YILDIR ERGENE’Yİ TEMİZLİYORLAR

CHP Tekirdağ Milletvekili Candan Yüceer; “İnsan yaşamının ayrılmaz bir parçası olan çevre günümüzde büyük ölçüde tahrip edilmiş, bu tahribat insan sağlığını tehdit eder boyutlara ulaşmıştır. Rant uğruna, para uğruna, suyumuzun, havamızın, yaşam alanlarımızın tehdit altında olduğu bir süreci yaşamaktayız. 13 yıldır Ergene’yi temizleyeceğiz iddiasında bulunanlar, ceplerini doldurmaktan başka bişi yapmamışlardır.” dedi.

CHP İKTİDARA GELDİĞİNDE BİZ TEMİZLEYECEĞİZ

Özellikle Ergene Nehri’nin temizlenmesi, insan ve çevre sağlığının yok edilmesine karşı verilecek en büyük mücadeledir. Yaşanacak bir Türkiye için söz veriyoruz; CHP iktidarında; Ergene’yi zehir saçan bir nehir olmaktan çıkarıp, Trakya’ya yeniden hayat veren, bolluk bereket getiren nehir haline getireceğiz. acil koruma ve yeniden onarma ilkesi ışığında ekolojik anayasa hazırlayacağız. Güneş ve rüzgâr gibi yenilenebilir enerji kaynaklarını, doğa dostu teknonejilerle kullanarak enerji verimliliğini artıracak, dışa bağımlılığı azaltacağız. Madenlerin, su kaynaklarının ve tüm doğal kaynakların ulusal çıkarlar ve toplum yararına, doğaya duyarlılık ilkesi çercevesinde ve en verimli şekilde değerlendirilmesini sağlayacağız. tehrip edilen doğayı onarmak ve doğa kültürünü aşılamak için doğa hakları kavramını eğitim sistemine yerleşeceğiz. kişi başına düşen şehir içi yeşil alan oranını her ilimizde artıracağız. Çevre ve toplumla uyumsuz projeleri asla uygulamaya koymayacağız. sağlıklı, yaşanabilir, yeşil daha güzel bir dünya için çocuklarımıza torunlarımıza sağlıklı bir gelecek bırakabilmek için bir an önce ” doğa katliamlarına” son verilmelidir. Bu bilinçle hareket eden tüm yurtdaşlarımızın Dünya Çevre Günü’nü Kutluyorum.

candan-yuceer-ergeneyi-temizleyecegiz-diyenler-ceplerini-doldurdu

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Candan Yüceer: ‘Ergene’yi temizleyeceğiz diye ceplerini doldurdular’
Takip Et

Bizi Takip Edin