Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Büyükşehir’den Çorlu Trafiğini Rahatlatacak Projeler

2019-2024 hizmet dönemine hızlı bir başlangıç yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, Çorlu ilçesinde trafiği rahatlatacak ve ulaşımı kolaylaştıracak yol yapım ve kavşak düzenleme projelerini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Büyükşehir’den Çorlu Trafiğini Rahatlatacak Projeler
07 Ağustos 2019 - 10:27

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Çorlu ilçesi programı kapsamında Çorlu Belediyesi’ni ziyaret etti ve burada Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, birim amirleri ve teknik personel ile bir toplantı yaptı. Kentsel büyüme ve nüfus artışına bağlı olarak trafik yoğunluğu sürekli artan Çorlu’da, şehir içi ulaşımını kolaylaştıracak ve rahatlatacak projelerin masaya yatırıldığı toplantının ardından Başkan Kadir Albayrak ve Başkan Ahmet Sarıkurt, kavşak düzenlemesi, köprü ve üstgeçit gibi projelerin hayata geçirileceği yerlere giderek incelemelerde bulundu.

Çorlu’nun İstanbul yönü girişinde pek çok bağlantı yolunun bulunduğu Ağır Bakım Kavşağı’yla ilgili olarak Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan proje Karayolları Bölge Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilecek. Öte yandan Çorlu ilçesinde ihtiyaç duyulan Önerler – Türkgücü Kavşağı ile Orion Kavşağı köprülerinin projesi Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanarak hayata geçirilecek.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından projelendirilen Orion kavşağından Dumlupınar Caddesi’ne, oradan da mevcut Emlak Konut Köprüsü’ne kadar olan güzergâhta geçişler tek gidiş geliş olup, yapılacak olan yeni köprü ile Vergi Dairesi önündeki kavşaktan Emlak Konutları’na iki gidiş iki geliş şeklinde daha konforlu bir ulaşım sağlanacak. Ayrıca bu köprü ile kuzey yolu ve Emlak Konutları birbirine bağlanmış olacak. Bu sayede trafik akışında rahatlama gerçekleşecektir.

Konu ile ilgili açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilk hizmet döneminde olduğu gibi yeni hizmet döneminde de yol yapım çalışmalarına büyük önem verdiklerini belirterek, “Çorlu ilçesinde kazandıracağımız yeni kavşak ve köprülerimiz ile ilçemizde ulaşımı daha da konforlu bir hale getireceğiz. Çorlu Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü ile koordinasyon içerisinde çalışarak Çorlu ilçemizde trafik yoğunluğunu önemli ölçüde azaltacağız. Halkımıza hayırlı olsun,” dedi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli