Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ergene’de Yapılan Yılın İlk Meclis Toplantısına Katılım gösterdi

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ergene’de Yapılan Yılın İlk Meclis Toplantısına Katılım gösterdi
09 Ocak 2017 - 8:53

Ulaş Belediye binasında yapılan Ocak ayı toplantısın da Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel başkanlığında 11 gündem maddesi görüşüldü. Ulaş hizmet binasın da karara bağlandı.

Ocak meclis toplantısının açılışı Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ‘ 2017 yılında alınacak kararların ilçemize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum’ diyerek toplantıyı başlattı.

Yoklama ile önergelerin yapılması ardından gündem maddelerinde yer alan konular ile konuşulmaya başlandı.

Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün 808 sayılı yazısına konu olan denetim komisyonu seçimi   kapalı oylama ile meclis üyelerinden Yüksel Baydarlı, Mülayim Bedir ve Musa Demirkol’un seçilmesine karar verildi. Belediye Meclisi’nin tatil yapacağı ay görüşülerek, Haziran ayı olarak belirlendi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün yazısına konu olan Sağlık Mahallesi Sağlık Mahallesi 1085 nolu parsele ait  ve Velimeşe Mahallei 525 ada 1 ve 2 nolu parseller ile 526 ada 1 ve 2 nolu parsellere ait uygulama imar planı değişiklikleri görüşülmek üzere İmar Komisyonuna havale edildi.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 3724 sayılı yazısına konu olan  Marmaracık Mah. 2924, 2925, 2926, 2927 ve 29 28 nolu parsellerin bitişiğinde yoldan ihdas ile oluşan 470,94 m2 lik alanın yola terklerden oluşacak 1.122,44 m’lik alanlar takas /trampa edilmesi hususu İmar Komisyonuna havale edilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

İnsan Kaynakları Müdürlüğü’nün yazısına konu olan mevcut boş memur kadrolarında unvan değişikliğinin yapılması ve 2017 yılında çalışacak olan sözleşmeli personelin ücretlerinin belirlenmesi hususu görüşülerek karara bağlandı.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 687 sayılı yazısına konu olan zabıta hizmetlerini fiilen yürütmek üzere görevlendirilen personele 2017 yılında ödenecek olan fazla çalışma ücretinin  453 lira olarak belirlenmesine karar verildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ergene’de Yapılan Yılın İlk Meclis Toplantısına Katılım gösterdi.

2017 ilk meclis toplantısına katılım gösteren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Ergene belediye Meclis salonunda gerçekleştirilen toplantıda Başkan Albayrak Büyükşehir Belediyesi’nin Ergene ve diğer ilçelerde yaptığı çalışmalarıyla ilgili Ergene Belediye Başkanı Resim Yüksel’e ve meclis üyelerine bilgileri anlattı.

‘2017  yılında alınacak kararların ilçeye hayırlı olmasını ifade eden Albayrak, Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile çalışmaktan dolayı mutluyum. Gerek hizmet gerekse ilçenin gelişimi adına önemli çalışmalara imza atan ve atmaya da devam eden  bir Belediye Başkanı Rasim Yüksel ile çalışmaktan dolayı şanslıyız. Zamanımız az her günümüzü diğer günlerden daha verimli çalışmak adına yoğun çalışma ve hizmetlerimize hayata geçirmeye devam edeceğiz. Bugünün vesilesi ile 2017 yılının sağlık, huzur ve başarı getirmesini temenni ediyorum’ dedi.

Toplantının ardından Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak’ı yolcu eden Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, 2017 yılının belediye ajandasını Albayrak’a hediye etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli