Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Başkan Yüksel net konuştu, “Buradan kimseye siyasi malzeme çıkmaz” Gelen Kutusu

Başkan Yüksel net konuştu, “Buradan kimseye siyasi malzeme çıkmaz” Gelen Kutusu
02 Şubat 2023 - 13:52

Ergene Belediyesi’nin Şubat ayı olağan meclis toplantısı öncesinde meclis üyelerine hitaben bir konuşma gerçekleştiren ve hakkında ortaya atılan asılsız iddialara yanıt veren Başkan Rasim Yüksel, “Net olarak ifade etmek istiyorum, buradan kimseye siyasi malzeme çıkmaz” dedi.

Geçtiğimiz ay hakkında ortaya atılan bazı asılsız iddialarla gündeme gelen konuyla ilgili ilk açıklamasını 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla düzenlenen programda basın mensuplarının önünde gerçekleştiren Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel bir açıklama da Şubat ayı olağan meclis toplantısı öncesinde yaptı. Ergene’ye birlikte hizmet etmekten onur ve gurur duyduğum şeklinde nitelediği meclis üyelerine hitaben yaptı.

İlçemizde hiçbir vatandaşımızın başta ailem olmak üzere yüzünü kara çıkaracak bir eylemde bulunmadım diyen Ergene Belediye Başkanı Rasim Yüksel, “İki kişinin yazışmasının baz alınması ile basın camiası bunu ısıtıp ısıtıp bir şey varmış gibi dile getiriliyor. Çok net söylüyorum, ben etik bir insanım. Kimsenin şahsını zedeleyecek bir eylem içerisinde, suç unsuru olacak bir eylem içerisinde bulunmadım. Özellikle bunu buradan arz etmek istiyorum” dedi.

Bu konuda kimse siyasi malzeme peşinde olmasın uyarısını yineleyerek kimseye buradan siyaset çıkmayacağının altını çizen Başkan Yüksel, “Biz yaptıklarımızla anılacağız. Çıkarsın yaptıklarımızın daha iyisini yaparsın olabilir bu bir iddiadır. Kesinlikle iki kişinin yazışmasında suç unsuru oluşacak bir şey düşünmüyorum. Allah kısmet ederse itirazımızı yaptık. Burada kesinlikle ben vicdanen müsterihim. Başta ailem olmak üzere Ergene halkımızın başını eğecek, hiçbir suç unsuru oluşacak bir eylemde bulunmadım. Tabii çarpıtılıyor mu çarpıtılıyor. Buradan kimseye siyasi malzeme çıkmaz, çıkmayacağını da özellikle ifade ediyorum. Sonuçta siyasette bir iddia vardır, daha iyisini yapmak iddiası vardır. Bizler 9 yıla hep beraber sizlerle beraber güzel hizmetler yaptık. Bu konuda sorusu olan basın mensupları bana gelip sorabilirler. Bu konunun takipçisi olacağım, bu konuda kesinlikle müsterihim. Kimseyi rencide edecek bir eylemde bulunmadığımı, tekrar tekrar ifade ediyorum. Her zaman konuya açıklık getirebilirim, basın camiası istedikleri zaman gelebilirler, istedikleri soruyu sorabilirler, cevaplamaya da hazırım” şeklinde konuştu.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli