Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Azime Teyze yardım eli bekliyor

Azime Teyze yardım eli bekliyor
30 Mart 2015 - 7:42

Ergene de yaşayan 65 yaşındaki Azime Eskisoy, suyu akmayan elektriği olmayan evde 4 torunuyla yaşam mücadelesi veriyor

Ergene’de yaşayan 65 yaşındak Azime Eskisoy, eşinin 9 yıl önce kalp krizi nedeniyle hayatını kaybetmesi sonucu oğullarının yanına yerleşti. Çok geçmeden evine yerleştiği oğullarının gelinleri de evi terkedince çocuklara bakacak kimse kalmaması üzerine Azime Eskisoy çocukların bakımını üstlendi. Yine bir süre sonra bir oğlunun Çerkezöy’e diğerinin ise başka bir şehre çalışmak amaçlı gitmeleri üzerine çocuklarla yalnız kalan Azime Eskisoy yardım bekliyor.

BİR OĞLUM DA 12 YILDIR KAYIP

Başka bir oğlunun da 12 yıldır kayıp olduğunu ifade eden yaşlı kadın “12 yıl önce 17 yaşındaki oğlum Mustafa evden top oynamaya diye çıktı. Bir daha dönmedi. Eşim ve benim aramadığımız hiç bir yer kalmadı. Ancak o günden beri bir izine rastlamadık. Eşim, oğlumuz kaybolduktan sonra rahatsızlandı ve kalp krizi geçirmesiyle birlikte hayatını kaybetti. Ben de diğer iki oğlumun yanına geldim. Çok geçmeden her iki oğlumun da eşleri çocuklarını bırakıp kaçtı” diye konuştu.

SULARI KESİK ELEKTRİKLERİ YOK

Konuşmasına şöyle devam eden Azime Eskisoy; “Dört torunum bana kaldı. Çocuklarımı da çalışmak için evden gidince torunlar ile yaşamaya çalışıyorum. Bizden önce evde kalanlar evin elektrik ve su faturalarını ödememişler. Evde ne su akıyor ne elektrik yanıyor. Komşuların yardımları ile geçinmeye çalışıyorum. Hayırseverlerin yardımlarını bekliyorum.” dedi.

ergene_azime_teyzeye_yardim

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli