Avrupa Konseyi’ne “Partner Kent” Olarak Kabul Edildi

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Türkiye’den Avrupa Konseyi’ne kabul edilen üç belediyeden biri, Trakya’dan ise tek belediye olan Çorlu Belediyesi, Avrupa’nın partner kenti olmasıyla konseyin katılımcı demokrasi, güven inşası ve insan hakları konusunda ön gördüğü projeleri yerine getirecek.

Avrupa Konseyi’nin, Partner Kent projesi kapsamında 2019 yılında, özellikle Ekim ayı içinde gelenekselleşen Avrupa Yerel Demokrasi Haftası’nda, halkın da yönetim sürecine katılacağı çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. Bu kapsamda Çorlu Belediyesi tarafından, her yaş grubundan vatandaşımızın yönetimde söz sahibi olabilmesi için etkinlikler düzenlenecek. Ayrıca engelli vatandaşlarımız için kültürel ve sosyal etkinlikler (tiyatro ve dans gösterileri) planlanacak. Çorlu Belediyesi’nin insan haklarına verdiği değer ve katılımcı demokrasi uygulamalarını gösterecek olan bu etkinlikler Avrupa Konseyi temsilcileri tarafından izlenip değerlendirilecek.

“Demokrasimizde Güven İnşa Ederek Birlikte Yönetelim”

Göreve geldiği ilk günden bu yana Çorlu halkını yönetim sürecine dâhil etmek için çalışmalar yürüten Çorlu Belediye Başkanı Sayın Ahmet Sarıkurt, “Katılımcı demokrasi anlayışı ve halkın yönetimde söz sahibi olması, hizmet prensiplerimizin temelini oluşturuyor. Demokrasinin tam anlamıyla uygulanabilmesinde yerel yönetimler olarak bizlerin çok önemli görev ve sorumluluklar üstlendiğini düşünüyoruz. Bu amaçla yaptığımız çalışmalarımız Avrupa Konseyi tarafından dikkate değer görülerek Çorlu’muza “Partner Kent” unvanının verilmesini sağladı. Biz de bu unvanın gerektirdiği şekilde Avrupa Konseyi’nin insan hakları ve katılımcı belediye anlayışına uygun olarak çalışmalarımızı yürüteceğiz.” dedi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Avrupa Konseyi’ne “Partner Kent” Olarak Kabul Edildi
Takip Et

Bizi Takip Edin