Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı yapıldı

Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı yapıldı
10 Aralık 2016 - 11:11

Ergene Belediyesinin her ay yaptığı Aralık Ayı Olağan Meclis toplantısı yapıldı.  Belediye Başkanı Rasim Yüksel Başkanlığında Ulaş hizmet binasında gerçekleştirildi. Gündem maddelerinin görüşülüp karara bağlandığı meclis toplantısının açılış konuşmasını Belediye başkasını Rasim Yüksel, “İlçe adına alınacak kararların şimdiden hayır uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

Meclis Toplantısında ;

Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü’nün yazısına konu olan Pınarbaşı Mahallesi No: 6/A adresinde bulunan işyerinin içkili yer bölgesine dahil edilmesi hususu görüşülmek üzere ilgili komisyona havale edildi.

Misinli Mahallesi’nde bulunan Kapalı Düğün Salonun 2017 yılı ücretinin belirlenmesi için Plan Bütçe Komisyonuna havale edilmesine oy birliğiyle karar verildi. Mali Hizmetler Müdürlüğü’nün ödenek aktarılmasına ilişkin gündem maddesi görüşülmek üzere Plan Bütçe Komisyonuna havale edilirken, İmar ve Şehircilik Müdürlüğü’nün 3350 sayılı yazısına konu olan Velimeşe Mah. 5942 nolu ‘Mera’ niteliğindeki parselin kısmen yol alanı, kısmen resmi tesis alanı ve kısmen park alanı olarak kullanılmak üzere kamu yatırımı kapsamında değerlendirilmesi oy birliğiyle kabul edildi.

Kültür ve Sosyal İşleri Müdürlüğü’nün yazısına konu olan 922 sayılı yazısında belirtilen Makedonya’nın Radovis Şehri’nin kardeş şehir olma talebi Belediye Başkan Yardımcısı Ayça Çevikelli’nin açıklamasının ardından görüşülerek oy birliğiyle kabul edildi.  Başarılı sporculara ve öğrencilere verilen ödüllerde değişiklik  yapılması hususu görüşülmek üzere  Kültür ve Spor Komisyonuna havale edildi.

Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün yazısına konu olan müzede teşhir edilmek üzere çeşitli eşya ve objelerin bağış olarak kabul edilmesi hususu görüşülerek oy birliğiyle  kabul edildi.

Velimeşe Organize Sanayi Bölgesi içerisinde bulunan 709 ada 1 parsel 8.326,87 m2 yüz ölçümlü taşınmazın satılması hususu oy çoğunluğuyla kabul edildi.

İnsan Kaynakları ve Eğitim Müdürlüğü’nün 628 sayılı yazısına konu olan mevcut memur kadrolarında değişikliğin yapılması oy birliğiyle kabul edilirken,   Aday memurların yetiştirilmesine dair yönetmelik görüşülerek oy birliğiyle karara bağlandı.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli