Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

Anma töreninde skandal hata

Anma töreninde skandal hata
11 Kasım 2015 - 18:21

Ergene İlçesinde Atatürk ün Ebediyete intikalinin 77.yıldönümü anma törenlerinde skandal bir hata yapıldı.Anma töreni 09:05 yerine 09:02 geçe başlayarak 09:04 te sona erdi.

Hatanın anlaşılması üzerine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, tören sorumlusu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem’i fırçalayarak soruşturma açılması talimatını verdi.

SKANDAL HATA

Tüm Türkiye Ata’sını 09:05 geçe anarken Ergene ilçesinde 09:02 geçe anıldı. Skandal hatanın anlaşılması üzerine Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak anma töreni sorumlusu İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem’i fırçalayarak soruşturma açılması talimatını verdi. Atatür’ün aramızdan ayrılışının 77.yıldönümü anma törenleri Ergene İlçesi anıtında toplanan protokol üyeleri ve vatandaşlar 09:05 yerine 09:02 geçe çalması sonrası şaşkına döndü. Ergene Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, sirenlerin çalması için değil çelenklerin konması için talimat verdiğini söylerken İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem sirenleri çaldırdı. Hatanın anlaşılması üzerine Kaymakamı Fatih Kızıltoprak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem’i yanına çağırarak ‘Saatin önemli olduğu bu anma töreninde nasıl dikkatli olmazsınız?‘ diyerek fırça attı. Bunun üzerine Kaymakamı Fatih Kızıltoprak,Müdür Erdem hakkında soruşturma açılması için talimat verdi.

İLK HATASI DEĞİL

Ayrıca İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Erdem’i bu ilk hatasının da olmadığı iddia edildi. Daha öncede 19
Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramında da kutlama töreni yerine kupa töreni yaptığı, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında da saygı duruşunu 30 saniyede bitirdiği belirtildi. En son da 10 Kasım anma töreninde sirenleri erken çaldırması üzerine Kaymakam Kızıltoprak isyan etti.

 

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli