Ergene Haber, Ergene Haberleri, Ergene Son Dakika

6’ncı Muhtarlar Çalıştayı Gerçekleştirildi

Katılımcı Demokrasi anlayışıyla halkçı bir yönetim tarzı benimseyen Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, “Tekirdağ’ın Geleceğini Birlikte Planlıyoruz” sloganıyla bu yıl 6’ncısını düzenlediği Muhtarlar Çalıştayı, Tekirdağ ili genelinde 359 mahallenin muhtarının katılımıyla gerçekleşti.

6’ncı Muhtarlar Çalıştayı Gerçekleştirildi
23 Temmuz 2019 - 16:36

Süleymanpaşa ilçesinde bulunan faaliyet gösteren bir otelde gerçekleştirilen 6’ncı Muhtarlar Çalıştayına, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, ilçe belediye başkanları, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Fatih Ünsal, TESKİ Genel Müdürü Dr. İbrahim İçöz, Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Kaan Gaytancıoğlu, Başkan Danışmanı Neşat Erdoğan, Büyükşehir Belediyesi, ilçe belediyeleri ve TESKİ üst yöneticileri ile Tekirdağ il genelinde görev yapan 359 mahalle muhtarı ve vekil olarak tayin ettikleri azalar katıldı.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin 2019-2024 dönemi stratejik plan ve hedeflerinin oluşturulmasında önemli rol oynayacak olan 6. Muhtarlar ÇalıştayındaTekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygun ve ilçe belediye başkanları, katılımcılara hitaben birer selamlama konuşması gerçekleştirdi.

“Kentimizin Geleceğini Birlikte Planlayacağız”

Muhtarların kendileri için her daim önemli bir paydaş ve yol arkadaşı olduklarını söyleyen Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “31 Mart 2019 Yerel Seçiminde halkımızın takdir ve teveccühüyle şu an yapmakta olduğumuz görevlerimize seçildik. Bu süreçte güven tazeleyerek görevine devam eden ve aramıza yeni katılan tüm muhtarlarımızı tebrik ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak 2’nci hizmet dönemimize yoğun bir tempo içerisinde girdik. Seçimden bu yana geçen 114 günlük süre içerisinde temel atma ve açılış törenlerimiz oldu. Önümüzdeki süreci planlamak amacıyla 11 ilçede Hizmet Kervanını adı altında önemli buluşmalar gerçekleştirdik. Bu buluşmalarda ilçe belediyeleri, muhtar denekleri, sivil toplum kuruluşları, meslek odaları ve basın derneklerini ziyaret ederek kentimizin paydaşlarıyla fikir alışverişinde bulunduk. Yapılan görüşme ve toplantılarda ele alınan konuları kayıt altına aldık. Hizmet Kervanının ikinci aşamasında sivil toplum kuruluşlarının, sanayi kuruluşlarının, tarım alanında faaliyet gösteren birlik ve kooperatiflerin temsilcileriyle toplantılar yaptık. Bugün ise Hizmet Kervanının bir sonraki adımı olan 6. Muhtarlar Çalıştayını düzenliyoruz. Sevgili muhtarlarımız, çağımız ilerliyor, nüfusumuz artıyor ve kentimiz büyüyor. Bizler yerel yönetimler olarak el ele vererek artan ihtiyaçlar doğrultusunda hizmet kapasitemizi arttırmamız gerekiyor. Elbette bu durum gelişmeyi, yenilenmeyi ve güçlenmeyi zorunlu hale getiriyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, kurulduğumuz 2014 yılından bu yana çok büyük ilerleme kat ettik. 11 ilçeyi kapsayan altyapı ve üstyapı çalışmalarımız, büyüyen toplu ulaşım ağımız, kentimize kazandırdığımız yeşil alanlar, kültür merkezlerimiz, spor tesislerimiz, eğitim ve öğretime kazandırdığımız okullarımız, kırsal kalkınma hamlemiz, otobüs terminallerimiz, sebze – meyve ve su ürünleri hallerimiz, otoparklarımız, meydan düzenlemelerimiz, restorasyon çalışmalarımız ve hizmete sunduğumuz cemevleriyle Tekirdağ’da gerçekleştirdiğimiz büyük değişimi somut bir şekilde görüyoruz. Tekirdağ halkı, ilk 5 yılda yapmış olduğumuz çalışmaları takdir etti ve daha yüksek bir oy oranıyla bizleri yeniden bu göreve getirdi. Üstlenmiş olduğumuz sorumluluğun gereğini yerine getirmek ve halkımızı hak ettiği hizmetlere kavuşturmak için çok çalışmamız gerekiyor. İlk hizmet dönemimizde olduğu gibi 2’nci hizmet döneminde de siz değerli muhtarlarımızla iş birliği ve uyum içerisinde çalışacağız ve kentimizin geleceğini birlikte planlayacağız. Tüm muhtarlarımızın istek, ihtiyaç ve önerilerini ivedilikle bizimle paylaşmalarını rica ediyoruz. Çalışmalarımıza katkı sunan tüm muhtarlarımıza ve bu büyük buluşmanın gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyor, 6. Muhtarlar Çalıştayımızın güzel Tekirdağ’ımıza faydalı olmasını diliyorum” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ Daire Başkanları, birinci hizmet döneminden bu yana Tekirdağ’ın 11 ilçesinde hayata geçirdikleri hizmet ve projeler hakkında sunum gerçekleştirdiler. Daire başkanları, ayrıca yaptıkları sunumda önümüzdeki dönemde Tekirdağ genelinde planladıkları çalışmalar hakkında da bilgiler verdiler.

6’ncı Muhtarlar Çalıştayı, mahalle muhtarlarının her ilçeyi temsilen seçtiği 11 muhtarın öneri ve temennilerini dile getirmesi ve çalışmalar hakkında yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT
Yorum Yok

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

Ergene Haber'de yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.
Ergene Haberfilozoffethiye balayı oteli